EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Wpływ EFS na spójność terytorialną województwa wielkopolskiego

Przedmiotem niniejszego badania było określenie wpływu Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) na spójność terytorialną i konkurencyjność województwa wielkopolskiego.
 
Zamawiający: Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, ul. Kościelna 37, 60-537 Poznań
 
 
 
W ramach badania zrealizowano dwa cele szczegółowe: 
 
Cel szczegółowy nr 1: Ocena wpływu EFS na spójność terytorialną województwa wielkopolskiego w wymiarze społecznym, gospodarczym i przestrzennym.
Realizację tego celu oparto o określenie wpływu działań w ramach komponentu regionalnego PO KL zarówno na zmniejszenie dysproporcji między subregionami, jak i w obrębie subregionów w podziale miasto – wieś, centrum – peryferie. Został także przedstawiony wpływ komponentu regionalnego PO KL na ograniczanie zjawiska marginalizacji społecznej, które jest poważnym zagrożeniem dla rozwoju regionalnego i spójności społecznej.
 
Cel szczegółowy nr 2: Ocena wpływu EFS na wzrost konkurencyjności województwa wielkopolskiego.
W ramach tego celu badania przyjęto założenie, iż zmniejszanie dysproporcji i barier rozwojowych może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności (zarówno subregionu względem innego subregionu, jak i województwa wielkopolskiego wobec innych regionów). 
 
W ramach badania zastosowano następujące metody badawcze:
• Analiza desk research (dokumenty strategiczne i programowe, dokumentacja konkursowa, dane statystyczne, publikacje i opracowania naukowe oraz literatura fachowa),
• Badanie ilościowe CATI wśród beneficjentów komponentu regionalnego PO KL,
• Indywidulane wywiady pogłębione (IDI)/ Telefoniczne wywiady pogłębione, 
• Panel ekspercki z przedstawicielami środowiska naukowego.
 
Termin realizacji:
23.07.2014 – 26.11.2014
Budżet:
75 030, 00 zł brutto
Zamawiający: 
WUP
Zakres Terytorialny: 
Wielkopolskie
Rok realizacji: 
2014
Typ usługi: 
Badania rynku
Badania społeczne
Ewaluacja tematyczna/on-going
Wstecz