EVALU
Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce
Projekty
Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL
Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów FEŚ na lata 2021-2027 - Fundusz: EFS i EFRR
Głównym celem badania było dokonanie oceny kryteriów i innych elementów systemu wyboru projektów przez pryzmat faktycznego zapewnienia realizacji celów polityki i celów szczegółowych FEŚ 2021-2027 wraz ze wskazaniem koniecznych modyfikacji systemu.
Ocena ex post systemu Sektorowych Rad ds. Kompetencji (POWER)
Celem badania była pogłębiona analiza efektów działania SRK PO WER, które miały być kluczowym elementem wspierającym rozwój kompetencji zawodowych i adaptację podaży pracy do potrzeb rynku, w warunkach szybko zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i społecznej kraju.
Badanie ewaluacyjne ex-post programu „Badania stosowane” w ramach III edycji Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego EOG
Badanie prowadzone było w celu oceny przebiegu realizacji Programu i wpływu wybranych czynników zewnętrznych i wewnętrznych na stopień osiągnięcia zakładanych efektów Programu. Ewaluacja miała za zadanie dostarczyć informacji także o samym systemie i mechanizmie wdrażania i zarządzania Programem i możliwościach lub obszarach potencjalnych usprawnień.
Ewaluacja tematyczna: uwarunkowania realizacji celów Programu NPRCz 2.0. na poziomie Beneficjentów
Ewaluacja ex post Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020
Głównym celem realizacji badania było podsumowanie stanu realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020 oraz ocena stopnia realizacji celów i rezultatów PO PT.
Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów FE SL 2021-2027
Celem badania było przeprowadzenie bieżącej ewaluacji kryteriów i systemu wyboru projektów w ramach Programu FE SL 2021-2027 (FE SL 2021-2027).
Ewaluacja podsumowująca postęp rzeczowy i rezultaty RPO WP 2014-2020, ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy województwa oraz na osiąganie celów Strategii Europa 2020
Głównym celem badania była ocena postępu rzeczowego i rezultatów RPO WP 2014- 2020.
Ewaluacja dotycząca wsparcia obywateli państw trzecich w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 i FE SL 2021-2027
Badanie realizowane było w kontekście oceny działań podejmowanych w ramach RPO WSL w latach 2022-2023 na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz w kontekście planowanych działań programu FE SL 2021-2027 w Celu szczegółowym ESO4.9. Wspieranie integracji społeczno-gospodarczej obywateli państw trzecich, w tym migrantów (EFS+).
Ocena wpływu wsparcia EFS i EFRR na trwałość i wysokiej jakości zatrudnienie
Celem głównym badania była ocena wpływu wsparcia RPOWP 2014-2020 na trwałość miejsc pracy i rozwój przedsiębiorczości w województwie podlaskim.
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »
Ewaluacja ex-ante Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020+
![](https://evalu.pl/sites/default/files/wawa_2.jpg)
Zamawiający: M. St. Warszawa, Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego, Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
1. Czy interwencja publiczna w postaci ZIT WOF trafnie odpowiada na zdiagnozowane wyzwania i potrzeby społeczno-ekonomiczne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego? (Sprawdzenie poprawności diagnozy sytuacji Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, w tym: trafności zdiagnozowanych potrzeb i wyzwań rozwojowych. Ocena wiarygodności przedstawionych trendów).
2. Czy logika interwencji zaproponowana w ramach Strategii ZIT WOF umożliwi realizację założonych celów rozwojowych? (Ocena trafności doboru celów szczegółowych i operacyjnych w kontekście zdiagnozowanych potrzeb i wyzwań rozwojowych, ocena trafności doboru priorytetowych działań, ocena spójności wewnętrznej dokumentu, ocena skuteczności i użyteczności).
3. Czy założenia i cele Strategii ZIT WOF są spójne z najważniejszymi politykami i strategiami na poziomie unijnym, krajowym i regionalnym, w tym w szczególności ze strategią Europa 2020, Umową Partnerstwa, Krajową Polityką Miejską oraz w szczególności z RPO WM 2014-2020? (Ocena spójności zewnętrznej dokumentu ze szczególnym uwzględnieniem spójności z założeniami polityki miejskiej oraz z celami RPO WM 2014-2020).
4. Czy Strategia ZIT WOF uwzględnia cele polityk horyzontalnych i przyczynia się do realizacji tych celów (realizacja zasad równości kobiet i mężczyzn, niedyskryminacji oraz zrównoważonego rozwoju)? (Ocena wkładu Strategii ZIT WOF w realizację polityk horyzontalnych na poziomie RPO WM 2014-2020).
5. Czy i w jakim zakresie istniejący układ instytucjonalny (w tym zasoby ludzkie) jest wystarczający do realizacji założeń i celów Strategii ZIT WOF? (Ocena realności i efektywności planowanego systemu wdrażania Strategii ZIT WOF).
6. Czy założenia Strategii ZIT WOF 2014-2020+ umożliwiają skuteczną i efektywną realizację procesów monitorowania i ewaluacji? (Ocena skuteczności i efektywności Systemu Monitoringu Strategii ZIT WOF).