EVALU participates in the CO-SECUR project to work on a European security protocol for public spaces
EVALU takes part in the project financed with 2 million euros by the Horizon Europe programme of the European Commission.
Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce
Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL
EVALU takes part in the project financed with 2 million euros by the Horizon Europe programme of the European Commission.
EVALU uczestniczy w realizacji projektu o wartości 2 milionów Euro finansowanego z programu Komisji Europejskiej Horyzont Europa.
Głównym celem badania jest ocena przyczyn niższego niż zakładano zainteresowania konkursami w Programie NEON realizowanym w formule wspólnego przedsięwzięcia oraz wypracowanie usprawnień, które mają zapewnić skuteczną realizację założeń i celów Programu.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego on-going Programu Strategicznego INFOSTRATEG „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne”. Ocenie poddany zostanie dotychczasowy przebieg realizacji Programu i wpływ wybranych czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych na możliwość realizacji celów Programu.
Głównym celem badania jest ocena skuteczności działań oraz jakości i trwałości efektów III Osi priorytetowej PO WER – Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.
Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.
Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.
Głównym celem badania było zweryfikowanie trafności przyjętych na etapie programowania założeń oraz ocena skuteczności i efektywności realizacji celów PO PT na poziomie programu, priorytetów i działań, zmierzająca do określenia koniecznych korekt w zakresie kierunków wsparcia (w tym wskazania nowych obszarów wsparcia) i alokacji finansowych.
Zamawiający: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego (obecnie Ministerwstwo Infrastruktury i Rozwoju)
Cel główny realizowany był poprzez następujące cele szczegółowe:
1. Ocena trafności przyjętych kierunków wsparcia i ich aktualności w świetle zmieniającego się stanu i potrzeb administracji rządowej oraz stopnia zaawansowania realizacji NSRO.
2. Analiza dotychczasowego postępu finansowego i rzeczowego poszczególnych priorytetów i działań wraz ze wskazaniem ewentualnych zagrożeń w tym zakresie w kontekście zmieniającego się popytu na wsparcie PO PT.
3. Ocena wpływu realizowanego wsparcia na osiąganie przyjętych celów i rozwiązanie problemów wraz z oszacowaniem efektywności poszczególnych typów interwencji.
4. Identyfikacja ewentualnych ograniczeń w systemie wdrażania, mogących stanowić bariery w osiąganiu celów PO PT (w tym koordynacja komponentów pomocy technicznej w ramach wszystkich programów operacyjnych).
5. Wypracowanie rekomendacji zmierzających do zwiększenia skuteczności, efektywności i użyteczności wsparcia PO PT oraz wskazującej pożądane rozwiązania w perspektywie przyszłego okresu programowania.
Wnioski i rekomendacje wypracowane w ramach badania obejmowały przede wszystkim:
Podejście badawcze:
W ramach badania przewidziano zastosowanie następujących ilościowych i jakościowych metod badawczych: Analiza dokumentów, Przegląd literatury, Indywidualne wywiady pogłębione (IDI), Telefoniczne indywidualne wywiady pogłębione (TDI), Panel ekspertów, Zogniskowane wywiady grupowe (FGI)/mini FGI, Studium przypadku, Analiza wielokryterialna, Empowerment Evaluation Blog.
Termin realizacji:
maj – sierpień 2011 r.
Budżet:
111 554,85 PLN