EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Ewaluacja bieżąca z elementami mid-term dotycząca postępów w realizacji celów szczegółowych określonych dla osi priorytetowych III – VI POIiŚ 2014-2020

Zamawiający: Centrum Unijnych Projektów Transportowych
 
Celem badania jest przeprowadzenie oceny mid-term postępów w realizacji celów szczegółowych określonych dla osi priorytetowych POIIŚ 2014-2020: 
III. Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu intermodalnego
IV. Infrastruktura drogowa dla miast
V. Rozwój transportu kolejowego w Polsce
VI. Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach
 
Powyższy cel zostanie zrealizowany za pomocą trzech zadań:
1. Ocena postępów wdrażania osi III – VI POIiŚ 2014-2020 na drodze osiągnięcia celów sformułowanych w POIiŚ 2014-2020 dla priorytetów inwestycyjnych ww. osi z uwzględnieniem aktualnego stanu realizacji wskaźników określonych dla osi III - VI w POIiŚ 2014-2020 i SzOOP dla POIiŚ 2014-2020 – zadanie 1 prowadzone przez Zespół ds. Ewaluacji CUPT.
2. Określenie wkładu osi III – VI POIiŚ 2014-2020 w realizację unijnej strategii na rzecz inteligentnego zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu – zadanie 2 realizowane przez Wykonawcę zewnętrznego.
3. Identyfikacja potencjału absorpcyjnego i gotowości wdrożeniowej systemu POIiŚ 2014-2020 w obszarach wspieranych w ramach osi III – VI do wdrożenia w perspektywie 2014-2020
 
Podstawą badania będą projekty realizowane w ramach osi III-VI POIiŚ 2014 – 2020, które mają podpisane umowy o dofinansowanie oraz dane pochodzące z wniosków o dofinansowanie, które mają zakończony proces oceny i zostały zarejestrowane w centralnym systemie teleinformatycznym SL2014. 
 
Metody i techniki badawcze i analityczne:
  • Analiza danych zastanych
  • Ankiety elektroniczne – CAWI z wnioskodawcami skutecznymi i nieskutecznymi
  • Wywiady pogłębione
  • Studia przypadków
  • Wizje lokalne na miejscu realizacji projektów
  • Analiza SWOT/TOWS
  • Panele eksperckie
  • Modelowanie ekonometryczne
 
Zamawiający: 
Centrum Unijnych Projektów Transportowych
Zakres Terytorialny: 
Ogólnopolski
Rok realizacji: 
2018
Tematyka badania: 
System zarządzania/wdrażania
Typ usługi: 
Ewaluacja mid-term
Wstecz