EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Ewaluacja ex-ante Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2014-2020+

Zamawiający: M. St. Warszawa, Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego, Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Charakterystyka badania:
Badanie pozwoliło udzielić odpowiedzi na następujące pytania badawcze:

1. Czy interwencja publiczna w postaci ZIT WOF trafnie odpowiada na zdiagnozowane wyzwania i potrzeby społeczno-ekonomiczne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego? (Sprawdzenie poprawności diagnozy sytuacji Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, w tym: trafności zdiagnozowanych potrzeb i wyzwań rozwojowych. Ocena wiarygodności przedstawionych trendów).

2. Czy logika interwencji zaproponowana w ramach Strategii ZIT WOF umożliwi realizację założonych celów rozwojowych? (Ocena trafności doboru celów szczegółowych i operacyjnych w kontekście zdiagnozowanych potrzeb i wyzwań rozwojowych, ocena trafności doboru priorytetowych działań, ocena spójności wewnętrznej dokumentu, ocena skuteczności i użyteczności).

3. Czy założenia i cele Strategii ZIT WOF są spójne z najważniejszymi politykami i strategiami na poziomie unijnym, krajowym i regionalnym, w tym w szczególności ze strategią Europa 2020, Umową Partnerstwa, Krajową Polityką Miejską oraz w szczególności z RPO WM 2014-2020? (Ocena spójności zewnętrznej dokumentu ze szczególnym uwzględnieniem spójności z założeniami polityki miejskiej oraz z celami RPO WM 2014-2020).

4. Czy Strategia ZIT WOF uwzględnia cele polityk horyzontalnych i przyczynia się do realizacji tych celów (realizacja zasad równości kobiet i mężczyzn, niedyskryminacji oraz zrównoważonego rozwoju)? (Ocena wkładu Strategii ZIT WOF w realizację polityk horyzontalnych na poziomie RPO WM 2014-2020).

5. Czy i w jakim zakresie istniejący układ instytucjonalny (w tym zasoby ludzkie) jest wystarczający do realizacji założeń i celów Strategii ZIT WOF? (Ocena realności i efektywności planowanego systemu wdrażania Strategii ZIT WOF).

6. Czy założenia Strategii ZIT WOF 2014-2020+ umożliwiają skuteczną i efektywną realizację procesów monitorowania i ewaluacji? (Ocena skuteczności i efektywności Systemu Monitoringu Strategii ZIT WOF).

 

W ramach badania zastosowano następujące metody badawcze:
• Desk research,
• Indywidualne wywiady pogłębione,
• Analizy eksperckie.
 
Termin realizacji: 
19.11.2014 – 18.12.2014
Budżet: 
39 936,38 zł brutto
Zamawiający: 
Miasto
Zakres Terytorialny: 
Mazowieckie
Rok realizacji: 
2014
Tematyka badania: 
Infrastruktura transportowa
Typ usługi: 
Ewaluacja ex-ante
Pomoc techniczna
Wstecz