EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

„Myśleć, pracować, współpracować. Kompetencje społeczne na rynku pracy”. Projekt innowacyjny-testujący, nr POKL.09.02.00-14-050/09

Projekt realizowany przez partnerstwo w składzie Agrotec Polska Sp. z o.o. oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży finansowany na podstawie dotacji rozwojowej pochodzącej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Temat: „Modernizacja oferty kształcenia zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego / regionalnego rynku pracy”).

Projekt zakładał przeprowadzenie badań kompetencji społecznych wśród uczniów mazowieckich szkół zawodowych, ocenę tych kompetencji w opinii pracodawców, wypracowanie modułu rozwijania kompetencji społecznych, gotowego do włączenia w program nauczania na poziomie szkół zawodowych oraz upowszechnianie wagi i istoty rozwijania kompetencji społecznych we współczesnej gospodarce i na rynku pracy.

Zgodnie ze specyfiką projektów innowacyjnych-testujących po etapie diagnozy sytuacji nastąpiło wypracowanie produktu wstępnego, następnie miało miejsce testowanie produktu w wybranych szkołach oraz upowszechnianie rezultatów projektu.

Zgodnie z uzgodnionym podziałem kompetencji pomiędzy Partnerami, Agrotec Polska odpowiadała za komponent badawczy projektu, w szczególności za przeprowadzenie diagnozy i analizy problemu oraz analizę rzeczywistych efektów testowanego produktu. Ponadto do kompetencji spółki należało zorganizowanie sytemu monitorowania i ewaluacji bieżącej projektu, prowadzenie ewaluacji wewnętrznej projektu, jak również zlecenie i odebranie ewaluacji zewnętrznej projektu.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie:
http://www.pcyf.org.pl/index.php?s1=programy&s2=realizowane&s3=kapital_l...

Termin realizacji:
01.06.2010 – 31.12.2012
Budżet:
990 205,55 PLN

Zamawiający: 
Inne
Zakres Terytorialny: 
Mazowieckie
Rok realizacji: 
2012
Tematyka badania: 
Rozwój zasobów ludzkich
Włączenie społeczne
Typ usługi: 
Badania rynku
Badania społeczne
Ewaluacja tematyczna/on-going
Projekt własny
Wstecz