EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Ocena funkcjonowania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Polsce na tle wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej

Celem głównym badania była ocena funkcjonowania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Polsce na tle wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Zamawiający: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

Badania realizowało dwa cele szczegółowe:

  • ocenę trafności przyjętych rozwiązań organizacyjnych KSOW w Polsce oraz
  • ocenę skuteczności i efektywności realizacji założonych celów przez KSOW w Polsce.

Badanie uwzględniało rozwiązania organizacyjne, sposób oraz efekty realizacji zadań sieci obszarów wiejskich w wybranych trzech państwach członkowskich UE, co pozwoliło na zidentyfikowanie rozwiązań odmiennych niż przyjęte w Polsce, jak również dokonanie porównań i sformułowanie rekomendacji przydatnych dla funkcjonowania KSOW w Polsce.

W toku realizacji badania Wykonawca odpowiedział na następujące pytania badawcze:

  • jak przyjęte rozwiązania prawne i organizacyjne (w tym: zapewnienie udziału w sieci odpowiednich partnerów, sposób planowania zadań, zakres wsparcia, sposób realizacji zadań) wpływają na funkcjonowanie i realizację celów KSOW w Polsce?
  • w jakim stopniu KSOW realizuje cel i zadania określone w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013?
  • w jakim stopniu KSOW w Polsce przyczynia się do wsparcia procesu wdrażania PROW (w tym: informowania i promowania)?
  • w jakim stopniu KSOW w Polsce przyczynia się do identyfikacji i upowszechnienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich oraz projektów innowacyjnych?
  • w jakim stopniu KSOW w tym kształcie organizacyjnym, co przyjęty obecnie, pełnić może rolę platformy porozumienia dla wszelkich podmiotów działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich?
  • czy potencjał organizacyjny, przyjęta struktura zarządzania KSOW oraz rozwiązania prawne regulujące działanie KSOW będą w sposób trafny, skuteczny
    i efektywny realizować Wytyczne dla Planów Działania na lata 2011-2013 wynikające z celów Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa
    w zakresie PROW?
  • które z dobrych praktyk zagranicznych mogą być wykorzystane dla modyfikacji polskiego modelu KSOW? Jakie należałoby podjąć kroki w celu ich adaptacji?

Podejście badawcze:

W ramach badania przewidziano zastosowanie poniższego katalogu metod ilościowych i jakościowych: analiza materiałów i danych zastanych (desk research), indywidualne wywiady pogłębione (IDI), telefoniczne wywiady pogłębione (TDI), wywiad mailowy (MI), ankieta CAWI, studia przypadku na poziomie regionu (województwa), panel ekspertów.

Termin realizacji:
październik – grudzień 2011 r.
Budżet:
65 928,00 PLN

Zamawiający: 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Zakres Terytorialny: 
Ogólnopolski
Rok realizacji: 
2011
Tematyka badania: 
System zarządzania/wdrażania
Typ usługi: 
Ewaluacja projektu
Wstecz