EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Ocena skuteczności i efektywności instytucji uczestniczących we wdrażaniu Priorytetów VI i VII PO KL, w tym procesu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej

Celem głównym badania było dokonanie oceny w zakresie skuteczności i efektywności instytucji uczestniczących we wdrażaniu priorytetów VI i VII PO KL, w tym procesu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Zamawiający: Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, ul. Okopowa 5, 20-022 Lublin

Główny cel badania został podzielony na następujące 3 cele szczegółowe:

Cel 1 - Ocena adekwatności wsparcia w ramach wdrażania Priorytetu VI– pilotaż oraz Priorytetu VII PO KL, a potrzeby regionalnego rynku pracy w ocenie:

  • Wnioskodawców
  • Beneficjentów (w tym ROPS)
  • ROEFS
  • jednostek samorządu terytorialnego

Cel 2 - Ocena procesu komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej i współpracy przy wdrażaniu PO KL. W ramach celu 2 analizie zostaną poddane następujące kwestie:

  • komunikacja w ramach WOEFS (przepływ informacji pomiędzy Oddziałami w IP 2, kierownikami a pracownikami i vice versa)
  • komunikacja zewnętrzna WOEFS – inne wydziały WUP
  • komunikacja IP2 – IP – ROPS
  • komunikacja IP2- IP – Beneficjenci –ROEFS
  • komunikacja z innymi instytucjami/podmiotami.

Cel 3 - Ocena przebiegu procesów wdrażania PO KL. W ramach celu 3 badania dokonana zostanie ocena przebiegu procesów wdrażania PO KL w ramach konkursu pilotażowego – Priorytet VI oraz wdrażania projektu systemowego w ramach Priorytetu VII. Analizie zostaną poddane następujące kwestie:

  • promocja PO KL w regionie (zasięg, odbiorcy, czytelność przekazu informacji, formy promocji), w tym: działania planowane IP2 oraz udział przedstawicieli IP2 w spotkaniach zewnętrznych – lista działań promocyjnych
  • procedura konkursowa - od momentu ogłoszenia konkursu do podpisania umowy o dofinansowanie projektu (czytelność zapisów dla potencjalnych beneficjentów, wnioskodawców, beneficjentów realizujących projekty na podstawie umów, pracowników ROEFS, pracowników WOEFS, terminowość procedur)
  • wparcie dla wnioskodawców w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie (Punkt Konsultacyjno- Informacyjny w IP2, ROEFS, ROPS)
  • użyteczność informacji oferowanych przez WOEFS (w tym: aktualność, spójność, terminowość) adresowanych do potencjalnych beneficjentów, wnioskodawców, beneficjentów realizujących projekty na podstawie umów) – strona internetowa, biuletyny, udzielane odpowiedzi przez pracowników WOEFS.

Termin realizacji:
maj - czerwiec 2009
Budżet:
87 840,00 PLN

Zamawiający: 
WUP
Zakres Terytorialny: 
Lubelskie
Rok realizacji: 
2009
Tematyka badania: 
Tworzenie i wdrażanie strategii/ programów
Zarządzanie projektami
Typ usługi: 
Ewaluacja tematyczna/on-going
Wstecz