EVALU
Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce
Projekty
Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL
Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów FEŚ na lata 2021-2027 - Fundusz: EFS i EFRR
Głównym celem badania było dokonanie oceny kryteriów i innych elementów systemu wyboru projektów przez pryzmat faktycznego zapewnienia realizacji celów polityki i celów szczegółowych FEŚ 2021-2027 wraz ze wskazaniem koniecznych modyfikacji systemu.
Ocena ex post systemu Sektorowych Rad ds. Kompetencji (POWER)
Celem badania była pogłębiona analiza efektów działania SRK PO WER, które miały być kluczowym elementem wspierającym rozwój kompetencji zawodowych i adaptację podaży pracy do potrzeb rynku, w warunkach szybko zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i społecznej kraju.
Badanie ewaluacyjne ex-post programu „Badania stosowane” w ramach III edycji Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego EOG
Badanie prowadzone było w celu oceny przebiegu realizacji Programu i wpływu wybranych czynników zewnętrznych i wewnętrznych na stopień osiągnięcia zakładanych efektów Programu. Ewaluacja miała za zadanie dostarczyć informacji także o samym systemie i mechanizmie wdrażania i zarządzania Programem i możliwościach lub obszarach potencjalnych usprawnień.
Ewaluacja tematyczna: uwarunkowania realizacji celów Programu NPRCz 2.0. na poziomie Beneficjentów
Ewaluacja ex post Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020
Głównym celem realizacji badania było podsumowanie stanu realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020 oraz ocena stopnia realizacji celów i rezultatów PO PT.
Ewaluacja bieżąca kryteriów i systemu wyboru projektów FE SL 2021-2027
Celem badania było przeprowadzenie bieżącej ewaluacji kryteriów i systemu wyboru projektów w ramach Programu FE SL 2021-2027 (FE SL 2021-2027).
Ewaluacja podsumowująca postęp rzeczowy i rezultaty RPO WP 2014-2020, ich wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy województwa oraz na osiąganie celów Strategii Europa 2020
Głównym celem badania była ocena postępu rzeczowego i rezultatów RPO WP 2014- 2020.
Ewaluacja dotycząca wsparcia obywateli państw trzecich w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 i FE SL 2021-2027
Badanie realizowane było w kontekście oceny działań podejmowanych w ramach RPO WSL w latach 2022-2023 na rzecz uchodźców z Ukrainy oraz w kontekście planowanych działań programu FE SL 2021-2027 w Celu szczegółowym ESO4.9. Wspieranie integracji społeczno-gospodarczej obywateli państw trzecich, w tym migrantów (EFS+).
Ocena wpływu wsparcia EFS i EFRR na trwałość i wysokiej jakości zatrudnienie
Celem głównym badania była ocena wpływu wsparcia RPOWP 2014-2020 na trwałość miejsc pracy i rozwój przedsiębiorczości w województwie podlaskim.
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »
Przeprowadzenie badania ewaluacyjnego pt.: „Ocena stanu przygotowania i analiza najważniejszych problemów w realizacji projektów transportu miejskiego w obszarach metropolitalnych przewidzianych do finansowania w ramach POIiŚ”
![](https://evalu.pl/sites/default/files/ministerstwo_infrastruktury_0.jpg)
Celem badania była ocena stanu przygotowania projektów transportu miejskiego w obszarach metropolitalnych, a także identyfikacja, analiza i ocena problemów związanych z wdrażaniem tych projektów.
Badanie realizowane we współpracy z Scott Wilson Ltd Sp. z o.o.
Zamawiający: Ministerstwo Infrastruktury (obecnie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju)
W wyniku realizacji badania opracowany został katalog działań zapobiegawczych oraz naprawczych w stosunku do zidentyfikowanych problemów, jak również dobrych praktyk realizacji projektów uwzględniających specyfikę zarówno beneficjenta, jak i typ realizowanego przez niego projektu.
Cel główny zrealizowany został w trzech modułach tematycznych wskazanych przez Zamawiającego:
- Moduł I - Analiza porównawcza uwarunkowań formalno-prawnych, przyjętych rozwiązań organizacyjnych oraz ich wpływu na realizację projektów z uwzględnieniem typu beneficjenta (JST, spółki, JST+spółki) oraz typu realizowanego projektu.
- Moduł II - Analiza aktualnego stanu zaawansowania projektów transportu miejskiego oraz realnych możliwości zakończenia realizacji i rozliczenia projektów w planowanym zakresie w okresie kwalifikowalności POIiŚ.
- Moduł III - Ocena badanych projektów pod kątem możliwości realizacyjnych i podsumowanie wyników badania.
Zakres czasowy badania objął podjęte dotychczas oraz przewidywane działania związane z wdrażaniem projektów miejskich realizowanych w ramach Działania 7.3 Transport miejski w obszarach metropolitalnych POIiŚ do końca okresu kwalifikowalności POIiŚ (do końca 2015 r.).
Zakres tematyczny badania dotyczył Działania 7.3 - Transport miejski w obszarach metropolitalnych w ramach priorytetu VII Transport przyjazny środowisku Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Badanie objęło wszystkie projekty z listy podstawowej projektów indywidualnych w ramach ww. działania, umieszczone w dokumencie „Lista projektów indywidualnych dla Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013” (łącznie 25 projektów).
Zakres przestrzenny badania objął projekty transportu publicznego w metropoliach: warszawskiej, katowickiej, wrocławskiej, łódzkiej, trójmiejskiej, krakowskiej, poznańskiej, bydgosko-toruńskiej i szczecińskiej.
Termin realizacji:
lipiec – grudzień 2010 r.
Budżet:
140.165,80 PLN