EVALU 

Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce

https://evalu.pl/sites/default/files/baner_1.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_2.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_3.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/img_1321.jpg
https://evalu.pl/sites/default/files/baner_5.jpg

Projekty

Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL

Identyfikacja kierunków wsparcia w ramach FE SL 2021-2027 na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego

Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.

Badanie ewaluacyjne ex-post projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Przedmiotem badania było wykonanie ewaluacji ex-post Projektu „e–Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązywania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych” (dalej: „Projekt”) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie 3.3. Ocenie poddany zostanie Projekt w zakresie realizacji celu, który miał osiągnąć oraz efektów Projektu. Wnioski i rekomendacje uzupełnione o analizę trendów w obszarze cyfryzacji będą wyznaczały kierunek kolejnych planowanych interwencji w tym obszarze.
 

Ewaluacja ex-post instrumentów szkoleniowo-doradczych działania 2.2 i 2.21 PO WER skierowanych do kadr przedsiębiorstw

Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.

Ewaluacja ex post działań informacyjnych i promocyjnych podejmowanych w ramach RPO WSL na lata 2014-2020

Cele badania:
1) Ocena zrealizowanych działań informacyjnych i promocyjnych w ramach systemu komunikacji RPO WSL.
2) Ocena możliwości osiągnięcia celów Strategii komunikacji RPO WSL na lata 2014-2020.
3) Wskazanie rozwiązań w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych możliwych do realizacji w perspektywie 2021-2027. 
 
 

Strony

Turystyka wiejska, w tym agroturystyka, jako element zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich

Głównym celem badania było wskazanie kierunków długofalowego rozwoju turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki, w kontekście wypracowania wizji przyszłej Wspólnej Polityki Rolnej, uwzględniając model wielofunkcyjnego i zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.

Zamawiający: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi; ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa

Główny cel badania został osiągnięty na skutek realizacji niżej wymienionych celów szczegółowych:

  • Cel szczegółowy nr 1: Dokonanie oceny turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki, jako elementów wielofunkcyjnego i zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
  • Cel szczegółowy nr 2: Dokonanie oceny obszarów wiejskich pod względem: walorów przyrodniczo-kulturowych, zagospodarowania turystycznego, warunków ekonomiczno-infrastrukturalnych oraz typologii tych obszarów na podstawie powyższych elementów.
  • Cel szczegółowy nr 3: Rozpoznanie związków pomiędzy aktywnością podmiotów lokalnych a wybranymi cechami przestrzeni turystycznej badanych obszarów wiejskich w procesie rozwoju turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki.
  • Cel szczegółowy nr 4: Ocena skuteczności, trwałości i efektywności działań interwencyjnych państwa w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki, współfinansowanych m.in. ze środków Unii Europejskiej.
  • Cel szczegółowy nr 5: Ocena aktywności wybranych podmiotów lokalnych, w tym kwaterodawców, samorządów lokalnych, stowarzyszeń turystycznych i agroturystycznych, ośrodków doradztwa rolniczego, biur podróży w procesie kształtowania i rozwoju turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki.
  • Cel szczegółowy nr 6: Rozpoznanie i ocena instrumentów promocji turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki, stosowanych zarówno przez kwaterodawców, jak i instytucje branży turystycznej.
  • Cel szczegółowy nr 7: Dokonanie oceny (ilościowej i jakościowej) popytu i podaży turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki w Polsce oraz rozpoznanie i ocena oczekiwań w tym zakresie wśród turystów krajowych i zagranicznych.
  • Cel szczegółowy nr 8: Rozpoznanie i ocena działań innowacyjnych w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej, w tym agroturystyki.

Podejście badawcze:

W ramach badania przewidziano zastosowanie następujących metod badawczych i analitycznych: analiza danych zastanych (desk research), analizy kartograficzne, badanie kwestionariuszowe CAPI, badanie kwestionariuszowe CAWI, indywidualne wywiady pogłębione (IDI).

Termin realizacji:
29.03.2012 – 25.11.2012 r.
Budżet:
119 310,00 PLN

Zamawiający: 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Zakres Terytorialny: 
Ogólnopolski
Rok realizacji: 
2012
Tematyka badania: 
Rozwój obszarów wiejskich
Turystyka
Typ usługi: 
Analiza sektorowa/branżowa
Ewaluacja tematyczna/on-going
Wstecz