EVALU participates in the CO-SECUR project to work on a European security protocol for public spaces
EVALU takes part in the project financed with 2 million euros by the Horizon Europe programme of the European Commission.
Od 18 lat współtworzymy rynek ewaluacji w Polsce
Zaznaczenie lub odznaczenie kryteriów filtrowania w poszczególnych kategoriach możliwe po kliknięciu myszą z przytrzymanym klawiszem CTRL
EVALU takes part in the project financed with 2 million euros by the Horizon Europe programme of the European Commission.
EVALU uczestniczy w realizacji projektu o wartości 2 milionów Euro finansowanego z programu Komisji Europejskiej Horyzont Europa.
Głównym celem badania jest ocena przyczyn niższego niż zakładano zainteresowania konkursami w Programie NEON realizowanym w formule wspólnego przedsięwzięcia oraz wypracowanie usprawnień, które mają zapewnić skuteczną realizację założeń i celów Programu.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badania ewaluacyjnego on-going Programu Strategicznego INFOSTRATEG „Zaawansowane technologie informacyjne, telekomunikacyjne i mechatroniczne”. Ocenie poddany zostanie dotychczasowy przebieg realizacji Programu i wpływ wybranych czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych na możliwość realizacji celów Programu.
Głównym celem badania jest ocena skuteczności działań oraz jakości i trwałości efektów III Osi priorytetowej PO WER – Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.
Celem badania było zaprogramowanie wsparcia na rzecz rozwijania dialogu obywatelskiego, podniesienia potencjału i rozwoju organizacji społeczeństwa obywatelskiego (trzeciego sektora), a także działań na rzecz określonych grup docelowych, które zostaną powierzone do realizacji partnerom społecznym i organizacjom pozarządowym, z uwagi na ich doświadczenie i potencjał społeczny.
Celem ewaluacji było dokonanie podsumowującej oceny przebiegu i efektów projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 i 2.21, identyfikacja czynników mających wpływ na ich sukces lub niepowodzenie oraz wypracowanie rekomendacji dotyczących pożądanych form i kierunków podobnych interwencji realizowanych w przyszłości.
Audyt i kontrola opierały się na badaniu systemu zarządzania i obsługi Działania 5.1. „Pomoc techniczna” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004 – 2006” przez komórki organizacyjne MRiRW oraz kontroli wydatkowania środków w projektach realizowanych w ramach tego działania pod względem ich kwalifikowalności.
Projekt realizowany we współpracy z AGT Consulting Sp. z o.o., Investin Sp. z o.o. oraz Biurem Audytorskim Sadren Sp. z o.o.
Zamawiający: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wspólna 30, 00-930, Warszawa
1. Audyt finansowy i proceduralny objął swoim zakresem w szczególności:
2. Kontrola:
W ramach tej części badania Wykonawca dokonał sprawdzenia pod względem kwalifikowalności wszystkich faktur, poleceń wyjazdów służbowych oraz innych dokumentów, na podstawie których została dokonana płatność. Wykonawca dokonał sprawdzenia stanu faktycznego zakupionych towarów, usług oraz praw wg zaproponowanej próby.
3. Analiza prawna:
Z uwagi na fakt, iż dla Działania 5.1. „Pomoc techniczna” nie został opracowany formalny wykaz rzeczy/usług/praw, które są uznane za kwalifikowalne Wykonawca przeprowadził analizę prawną obowiązujących aktów prawnych na szczeblu unijnym i krajowym w celu określenia operacyjnego wykazu kosztów kwalifikowalnych. W oparciu o tak przygotowany katalog dokonanooceny kwalifikowalności kosztów poniesionych w ramach Działania.
W ramach zlecenia badaniem objęte zostały następujące komórki organizacyjne MRiRW:
Termin realizacji:
listopad - grudzień 2008
Budżet:
68 930,00 PLN